04 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

bir efsanenin daha sonu: blackberry akıllı telefon pazarından çekiliyor

oyunun-sonu-geldi-blackberry-akilli-telefon-pazarindan-cekiliyor-1474829897
Reklam

bir döneme damgasını vuran efsane telefon üreticisi blackberry iddialara göre birkaç gün içinde akıllı telefon pazarından çekiliyor.

bir devre fiziksel klavyeli telefonlarıyla telefon dünyasında ayrı bir akım yaratan ve güvenli yazılımıyla adı anılan blackberry amma velakin android trenini kaçırarak kendi işletim sistemi ve alışkanlıkları konusunda ısrarcı olmuştu.

son yıllarda fena günler geçiren blackberry priv ve başka bazı modelleriyle android pazarında şansını denese de bir türlü beklediği başarıyı elde edemedi. ortaya atılan nihayet dedikodu ise bir dönemin efsanesinin akıllı telefon dünyasını terk edeceğini gösteriyor.

zaten şirketin nihayet günlerdeki satış rakamları ve hisseleri gibi detaylar bu kararın ipucunu bize veriyordu. şimdi ise bu kararın verildiği bazı isimler tarafından iddia edilirken blackberry henüz pes ettiğini duyurmadı fakat bu kararın pek de ırak olmadığı nihayet haberlere göre maalesef söylenebilir.

blackberry& 39;nin böyle bir karar açıklayıp açıklamayacağı henüz kati olmasa da birçok yayın kuruluşu da bu kararın 28 eylül& 39;de verileceğini söylemiş. netice ne olur bilmiyoruz ama amma velakin karar açıklanırsa çocukken bende blackberry mevcut diye kendimizi üstün gördüğümüz o hususi telefon üreticisi mobil arenadaki yenilgisini kabul edecek.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?