22 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

bilgisayarınızda android işletim sistemini çalıştırmanıza yarayan en iyi üç program

bilgisayarinizda-android-calistirmaniza-yarayan-en-iyi-uc-program-1476884579
Reklam

emulator mantığıyla çalışarak bilgisayarınızda android işletim sistemini çalıştırmanızı sağlayan bir fazla program arasından en iyi üç tanesini listeledik. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-21249 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-21249 ; } ; }

bildiğiniz gibi masaüstü bilgisayarlarda ya da dizüstü bilgisayarlarda android deneyimi yaşamak olası. bizde sizler için bilgisayarınızda android işletim sistemini çalıştırmanıza yarayacak en iyi 3 programı sıraladık.

1- remix os

başlı başına kendi fasıla yüzüne sahip olan bu program sayesinde android işletim sisteminde yapılan derhal her işlemi yürütmek olası. ayrıca snapchat gibi masaüstü versiyonu olmayan birçok uygulama da buna .

aynı zamanda bu programlar arasında en karmaşık kurulum aşaması da remix os e ait. zira program yüklendikten sonra bilgisayarınızın boot ayarlarından güvenli boot özelliğini kapatıp boot sıralamasında da remix os seçmeniz gerekiyor.

bilgisayarınızda ana işletim sistemi olarak remix os kullanmanızı tabi ki önermiyoruz fakat ernatif olarak android işletim sistemi çalıştırmak isteyenler ya da geliştiriciler için işe yarayabilecek bir program. android marshmallow sürümünü kullanan program gayet stabil çalışıyor diebiliriz.

2- bluestacks

hem windows hem de mac bilgisayarlarda çalışabilen bluestacks tablet görünümünde bir fasıla yüzle çalışıyor. bilhassa mobil oyunları pc de oynamak üzere geliştirilen bluestacks hileci gençliğin de vazgeçilmezlerinden.

ayrıca içerisinde bluestacks tv adında oyun oynarken diri yayın yapmanızı sağlayan bir özelliği de barındıran bluestacks bazen vakit performans sorunları yaşatsa da bilhassa pokemon go nun çıkışından sonra gayet popüler hale geldi.

3- andy

android marshmallow sürümünü kullanan andy tıpkı remix os gibi tam ekran olarak çalışıyor. google play store yerine amazon playstore ile beraber gelen programa play store u sonradan yüklemek olası.

özellikle dokunmatik donanıma sahip bilgisayarların bu özelliğini destekliyor olmasıyla gerçek android kullanımına fazla yakın bir deneyim yaşatsa da andy barındırdığı reklam uygulamaları ya da siz istemeden yaptığı yüklemelerle can sıkabiliyor.

google ın chromebook dışındaki bilgisayarlar için de android çalışmalarının olduğunu biliyoruz. fakat o gün gelene dek en iyi seçenekler bunlar arkadaşlar…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?