02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

battlefield 1'den beta rekoru!

battlefield-1-den-beta-rekoru-1474017386
Reklam

bu yılın tartışmasız en popüler oyunlarından olan battlefield 1 beklenildiği gibi rekorlarla adını duyurmaya başladı.

e3 2016& 39;da görücüye çıkmasından bu yana yılın en çok merak edilen oyunlarından olan battlefield 1 beta sürecinde de ağırbaşlı şekilde rağbet görmüştü. hatta bu rağbet öyle boyutlara çıkmış ki battlefield 1 bu sayede yeni bir rekorun da sahibi olmuş.

electronic arts imzalı oyun 30 ağustos tarihinde açık beta sürecine girmişti ve bu süreç 8 eylül& 39;de nihayet bulmuştu. işte bu kısa süre içerisinde battlefield 1 oyuncu sayısı konusunda ea imzalı bir başka oyun star wars battlefront& 39;u da geride bırakmayı başardı.

ea& 39;nin resmi açıklamasına göre battlefield 1 açık beta sürecinde 13.2 milyon oyuncu tarafından oynanarak bu konuda ea& 39;in en başarılı oyunu ünvanını aldı. daha önceden bu ünvan 9 milyondan çok oyuncu sayısı ise battlefront& 39;a aitti.

bunun yanı dizi elecrtonic arts açık beta süreci boyunca oyunda ulaşılan rakamlarla ilgili bir infografik de paylaştı. mesela bu infografiğe göre açık beta süreci boyunca oyuncular beygir sırtında toplamda 62.2 milyon kere düşmanını öldürmüş.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?