07 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

bakanlık açıkladı: trafik elektronik denetleme sistemi (tedes) resmen kaldırıldı!

bakanlik-acikladi-trafik-elektronik-denetleme-sistemi-tedes-resmen-kaldirildi-1473453875
Reklam

dün yapılan btknın akn kaldırma açıklamasının ardından bu sefer de içişleri bakanlığı tedes olarak bilinen trafik elektronik denetleme sisteminin kaldırıldığını açıkladı.

güzel haberler ardı ardına geliyor. dün akşam saatlerinde btk tarafından gelen resmi izah ile 2019 yılına kadar adil kullanım noktası/adil kullanım kotası na yapılacak iyileştirmeler ve ardından 2019 itibari ile tamamen ortadan kalkacak olan akn/akk illetinin ardından trafikte tam manasıyla soygun haline gelen ve belediyelerin ağırbaşlı oranda gelirlerinin artmasını sağlayan tedes ya da tam adıyla trafik elektronik denetleme sistemi içişleri bakanı süleyman soylu nun yaptığı izah neticesinde resmen kaldırıldı.

“2013 yılında daha az kaza olsun elektronik denetlemesi olsun diye kurulan tedes sistemi belki de yanlış yorumlamadan ötürü vatandaşlarıma sıkıntı çektirmektedir. maliye bakanlığı ve güvenlik umumi müdürlüğü ile birlikte bakanlığımızın yaptığı protokol ile 10 gün içerisinde yeni yürürlük devreye girecek. öyle komplo radar uygulaması elektronik radar uygulaması sona ermiştirı diyen bakan asil otomobil kullanıcılarının çilesi haline gelen ve trafikte emniyet kaza az ma sistemi yerine vatandaşı sömürme sistemi düzeyine gelmiş tedes in bittiğinin müjdesini veriyor.

ilgili haber beklenen izah btk& 039;dan geldi: akk resmen kalkıyor!

ancak kaldırılan tedes sonrasında ne gibi bir uygulama yapılacağı şu anda net değil görünüşe göre gayet sık koyulan bu tedes sistemi yerine gene tabiki bir radar sitemi olacak. fakat bu vatandaşı kandırma ve üzerinden gelmek elde etme yerine olması gerektiği şekilde trafik kontrolünü sağlayacak düzeyde bir farklı uygulama olacak.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?