01 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

arttırılmış gerçekliğin dibine vuran magic leap, lucasfilm ile güçlerini birleştirdi!

26746arttirilmis-gercekligin-dibine-vuran-magic-leap-lucasfilm-ile-guclerini-birlestirdi-208x130
Reklam

sanal gerçeklik gözlükleri nihayet dönemlerde atağa kalkmış durumda. fakat arttırılmış gerçeklik gözlükleri ve yapabildikleri de bomba gibi geliyor.

geçtiğimiz yıl googleın akıllı gözlüğü google glass için hologram teknolojileri üreten firma olarak adını duyuran magic leap arttırılmış gerçeklik sektöründeki ağırlığını ağırbaşlı şekilde arttırmaya başladı. hologram teknolojileri konusunda nihayet derece sağlam şeyler yapan magic leap bu sefer gücünü star wars efsanesinin arkasındaki firma lucasfilm ile birleştirdi.

kendi arttırılmış gerçeklik setini üreten magic leap resmi twitter hesabı üzerinden yayınladığı video ile bu konuda ne kadar iyi olduğunu star warsun iki unutulmaz karakteri r2d2 ve c3po ile göstermekte. aşağıdaki tweette izleyeceğiniz videoda hiçbir efekt ya da benzeri bir şey kullanılmamış. magic leapin en mühim olayı ise hologramların bulunduğu ortamı algılayarak bu ortama göre kullanıcıya birşeyler sunması.
 

were teaming up with lucasfilm to bring the force to the real world.https://t.co/angvfsvvvı

— magic leap @magicleap 16 haziran 2016

magic leapin gerek arttırılmış gerçeklik seti gerekse bu set ile sunacakları şu lahza için prototip halde. fakat ces 2017 fuarında magic leapin aka bir şov ile cihazını tanıtması bekleniyor.
 
55 tl fiyatıyla evleri şenlendirecek shinecon vr sanal gerçeklik gözlüğü inceleme videosu için buraya tıklayın! star wars magic leap arttırılmış gerçeklik lucasfilm

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?