09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

artık yeter: tv'den telefon siparişi verdi, kutudan salatalık ve muz çıktı!

tv-den-telefon-siparisi-verdi-kapisina-salatalik-ve-muz-geldi-1475334588
Reklam

çorumdan yaşayan bir adam televizyondan izlediği telefonu sipariş etti adama telefon yerine salatalık ve muz gönderildi!

bazı televizyon kanallarında yayınlanan saçma sapan reklamlarla insanlar kandırılarak düşük ücretlerle bir akıllı telefon sahibi olacağını sanıyor fakat tv kanallarında reklam yapan dolandırıcılar insanların iyi niyetinden faydalanarak insanları dolandırıyor.

daha evvel sipariş edilen telefon kutusundan hıyar çıktı gibi haberlerle pekçok kere karşılaşmıştık benzeri bir hadise gene yaşandı. çorum& 39;da yaşayan 31 yaşındaki lütfü turalı televizyonda izlediği tele-satış üzerine 140tl değerinde bir telefon sipariş etti. kargosu kapısına geldiğinde heyecanla telefon geldi diye kutuyu açtı ama kutunun içinde bir telefon değil salatalık ve muz vardı.

iha& 39;nın haberine göre dolandırılan lütfü turalı 3 sene önce gene benzeri bir şekilde dolandırılmış ve telefon kutusunu açtığında salatalık ve muzla karşılaşmıştı. ardından bu sefer arkadaşına gerçek telefon gönderildiğini söyleyen turalı kendisi de gerçek bir telefon beklese de gene dolandırıldı.

bu tarz haberlerle yıllardır karşılaşıyoruz fakat ilgili kurumlar hala olaya el atmış değil! en yalın hatada bile yayıncılar rtük& 39;ten hapis yerken televizyon kanallarında bu cimri dolandırıcılıkların önüne geçilmemesi aka bir mesele. acilen bu tarz yayınların cezalandırılması gerekiyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?