03 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

apple'ın 5k çözünürlüklü usb-c'li monitörünün ipucunu lg verdi

apple-in-5k-cozunurluklu-usb-c-li-monitorunun-ipucunu-lg-verdi-1473008432
Reklam

ıfa 2016da 5k ekran çözünürlüğüne sahip usb-c girişli monitörler ürettiğini duyuran şirket yeni apple thunderbolt monitör için sinyalleri yaktı.

apple her ne kadar kullanıcıların gözünde en iyisi olsa da en iyi müstahsil olmadığını biliyor ve gereksinim duyduğu alanlarda bilhassa üretim ve bileşen temini için alanında uzmanlaşmış markalarla çalışmayı tercih ediyor.

apple& 39;ın var monitörü thunderbolt display& 39;in artık günümüz koşullarında yeterli kaliteyi sunmadığı ve fiyat anlamında rakiplerinin fazla üstünde kaldığını düşünerek bu sene yeni bir thunderbolt display tanıtacağı söylenen şirketin; 5k ekran çözünürlüklü ve usb-c girişiyle bilgisayarlara bağlanabilen pratik ve gelişmiş bir monitör sunacağı bir süredir konuşuluyordu. ayrıca gene apple& 39;ın yeni monitöründe ekran teknolojileri konusunda uzmanlaşmış lg ile çalışacağı da dedikodular arasındaydı.

iphone 7 başta olmak üzere birçok yeni apple ürününün tanıtılacağı etkinliğe kısa bir süre kalmışken lg şirketi ıfa 2016 fuarında yaptığı bir toplantı esnasında 5k çözünürlüğe sahip usb-c girişiyle cihazlara bağlanabilen monitörler üzerinde çalıştığını açıkladı. fakat şirket bu ürünün birinci olarak lg logosuyla gelip gelmeyeceği ile ilgili bir izah yapmadı ve misal bir mahsul göstermedi.

ilgili haber bir devrin sonu: apple iphone 4 desteğini tamamen kesiyor!

bu açıklamayla beraber yeni apple thunderbolt display& 39;in sinyallerini veren lg iddialar doğruysa apple& 39;ın yeni monitörünün üreticisi olacak. bunun yanı sıra özellikleriyle de gayet dikkat çeken bu monitörün 7 eylül 2016& 39;da düzenlenecek apple event& 39;te tanıtılması bekleniyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?