13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

apple'ın 10. yılında üreteceği yeni iphone modeli için ortaya atılan 7 söylenti

iphone-un-2017-de-gelecek-modeli-hakkinda-dedikodular-bitmiyor-1476099637
Reklam

appleın 10. yılı dolayısıyla üreteceği iphone modeli için ortaya çıkan söylentileri derledik. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20905 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20905 ; } ; }

önümüzdeki sene iphone un 10. yıldönümü olacak. on yıldır teknoloji dünyasını kasıp kavuran bu akıllı telefon her yeni modelinde bizleri şaşırtmaya devam etti. iphone 7 için kulislerde konuşulanlar taze iken yeni model hakkında haberler servis edilmeye devam ediyor. fısıltıların işaret ettiği nokta ise cihazın yeniden ve radikal bir değişim ile tasarlanacağı yönünde.

gelecek model “s” olmayabilir

şirket aka ihtimalle iphone 7 nin “sı modelini çıkarmayacak. 2017 de doğrudan iphone 8 veya iphone 10 u çıkarabilir.

ön yüzü kenarlıksız olacak

apple bloger ı john gruber tarafından ortaya atılan iddia iphone 10 da kenarlık olmayacağı. şirket içinde gizli bir kaynaktan aldığı habere göre yeni telefonun yüzeyi oldukça geniş olacak.

ana beden camdan çerçeve aliminyumdan

apple analistlerinden min chi kuo iphone 10 un ana gövdesinin camdan oluşacağını söylüyor.yeni modelin iphone 4 ve 4s e benzer bir estetikle yapılacağını söyleyen kuo bu güne dek birçok tahmininin doğru çıkması ile tanınıyor.

home tuşu görünmez

gruber a göre home tuşu ön panele gömülü olarak istikbal – ati. bu da onu görünmez kılacak. i4u isimli teknoloji blogunda da bu haberi doğrulayan söylentiler var. yakın zamanda çinli teknoloji devi xiaomi piyasaya benzer bir teknoloji ile yeni bir aygıt sürmüştü.

ekranda bir numara

the korea herald haber sitesi 2017 de iphone un amoled ekrana geçeceğini duyurdu. unutmayalım şu anki iphone ekranları lcd teknolojisini kullanıyor. bu da yeni ekran görüntüsünün şahane olacağının bir işareti.

kablosuz şarj

macrumors dan yayılan bir habere göre yeni şarj cihazları kablosuz olacak. şirketin hala wireless şarj çözümleri üzerine ağırlık verdiği geçtiğimiz eylül ayında duyulmuştu.

çift lensli kameralar ufak modellere uzak

ming chi kuo 2017 de çift lensli kameralara aka iphone modellerinin sahip olacağını söylüyor. belki de ufak modeller için de bir çözüm geliştirileceğini düşünebiliriz. ama – lakin kuo nun tahmini doğruysa bunun için fazla da ümitlenmemeliyiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?