05 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

apple’ı bu sefer ‘kalitesiz donanımla üretildiği’ gerekçesiyle iphone kullanıcıları dava etti!

apple-i-bu-sefer-kalitesiz-donanimla-uretildigi-gerekcesiyle-iphone-kullanicilari-dava-etti-1472539582
Reklam

iphone sahibi olan bir küme kullanıcı appleı kalitesiz ve yetersiz donanımlarla üretilen iphonelar yüzünden dava etti.

kullanıcıları tarafından stabil çalışması sebebiyle her vakit övgüyle bahsedilen iphone lar bu sefer tam tersi bir haberle karşımıza çıktı. bazı iphone 6 ve 6 plus kullanıcıları apple ı kalitesiz dokunmatik ekran ürettikleri gerekçesiyle dava etti. söz konusu davanın detayları da kamuoyu ile pdf olarak paylaşıldı.

telefonları parçalarına ayırıp teker teker incelemesiyle bilinen ifixit ekibi de zamanında yaptığı iphone 6 incelemelerinde benzer problemi dile getirmişti. ifixit iphone 6 ve 6 plus ın dokunmatik ekran çiplerinin zaman içinde bozulduğunu ve onarım edilmesi gereken çipin yerleştirilme işleminin fazla güç olduğunu açıklamıştı. üstelik masraflı olması da cabası.

olayı ciddileştiren bir diğer konu ise kullanıcılar yaşanan bu sorundan apple ın haberinin olmasına karşın çözmek için bir şey yapmadığını ve onarım için de ücret talep ettiğini belirttiler.

apple ve kullanıcı taraflarında vaziyet bundan ibaret. davanın hangi seyirde ilerlediğine dair bir haber alırsak sizleri bilgilendireceğiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?