15 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

apple'da skandal: apple store çalışanları kadınların resimlerini çaldı!

apple-da-skandal-apple-store-calisanlari-kadinlarin-resimlerini-caldi-1476356933
Reklam

avustralyada bir küme apple store çalışanının aralarında örgüt kurup mağazaya gelip telefon bakan bilhassa de kadın olan müşterilerin resimlerini bilgileri dahilinde olmadan çaldığı ortaya çıktı. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-21025 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-21025 ; } ; }

gün geçmiyor ki teknoloji firmaları hakkında bir skandal ortaya çıkmasın. bu kere de skandalın adresi apple store oldu. avustralya da bir küme apple store çalışanının aralarında teşkilat kurup mağazaya gelip telefon bakan bilhassa de kadın olan müşterilerin resimlerini bilgileri dahilinde olmadan çaldığı ortaya çıktı.

ayrıca kendi kadın çalışma arkadaşlarının da resimlerini çalan bu küme çaldıkları resimlerdeki kadınların vücutlarını 1 ile 10 arası puan vererek oyluyorlarmış. 100 şöhret üzerinde resim çeken görüntü hırsızları buna ilave olarak standlardaki iphone lardan çekilen fotoğrafları da alıyorlarmış. the courier mail e göre bu avustralya daki en aka skandal olarak tarihe geçiyor.

çalışanlardan birinin bu durumu farkederek müdürlerine şikayet etmesiyle ortaya çıkan olayda bugüne dek dört şahıs kovuldu ama – lakin bazı apple çalışanları bu tarz olayların queensland bölgesindeki apple mağazalarında da olabileceğinden şüpheli.

apple bu konuda şirket içi bir soruşturma başlattı. bu tarz hareketlerin amel politikalarına müsait olmadığını ileri sürüyor. gene de bu işi yapan küme elemanlarını deşifre etmeyerek daha çok izah yapmaktan kaçındı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?