27 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

apple music baştan aşağı yenilendi, şarkı sözü desteği geldi!

86769apple-music-bastan-asagi-yenilendi-sarki-sozu-destegi-geldi-208x130
Reklam

appleın wwdc 2016da gerçekleştirdiği tanıtımlardan biri de apple musice yönelik oldu. tamamen tasarımı değişen uygulamaya şarkı sözü desteği eklendi

appleın bu akşam gerçekleşen geliştirici etkinliği wwdcde tanıtılan yeniliklerden biri de apple music oldu. online muzik akış servisini tamamen yenileyen apple arayüzde daha yalın bir tasarıma yer verdi. daha önceki iddiaların aksine kara bir art plana geçiş yapmayan şirket ak tasarımı korudu fakat detaylardan arındırılmış bir bina ile kullanıcıların karşısına çıktı.
 eski tasarımın karmaşası yok
birinci izlenim olarak apple musicte yapılması lüzumlu olan değişikliklerin en azından bir kısmının yapıldığını söylemek olası. hali hazırdaki apple music uygulaması karışık görünümüyle işlevselliği az ıyor ve kullanımı zorlaştırıyordu. yeni sürümde albüm kapaklarının simetrisinden tutun da başka bütün öğelerin dağılımına kadar daha yalın bir tasarıma yer verilmesi dikkat çekiyor. doğal ki apple music uygulamasındaki biricik değişiklik arayüz tasarımında değil. uygulamaya çarpıcı bazı özellikler de eklenmiş durumda.


 önemli özellikler neler?
bu özelliklerden en önemlisi ise şarkı sözü desteği. artık apple musicte çalınan şarkının sözleri oynatma tuşlarının derhal kısmında kolayca görülebiliyor. böylece beğendiğiniz şarkıların sözlerini hatırlamak için uygulamadan çıkmak durumunda kalmıyorsunuz. ayrıca uygulamalanın umumi sekmelerinde de bir takım değişiklikler var. mesela sizin için sekmesi ında artık karışık keşfet son çalınanlar ve günlük listeler yer alıyor ve eskisine göre gayet düzenli. ayrıca kaldırılacağı söylenen itunes radio da apple music uygulamasının içerisindeki yerini koruyor. apple music uygulamasının yeni tasarımı nihayet bahar aylarında ios 10 ile beraber kullanıma sunulacak.


5 türk yapımı telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın! apple music ios10

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?