01 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

Antalya web tasarım

antalya-web-reklam
Reklam

Antalya web tasarım firması olarak İnternet kullanımı her gün bir önceki günü katlaya katlaya artmaya devam etmekte ve insanlar internetin bu gizemli dünyasını keşfetme isteği ile yanıp tutuşmaktadırlar. İnternet dipsiz bir kuyudur yani bu işte sınırsız bir şekilde araştırmalar yapılabilir. İnternete hakim olabilmek için öncelikli olarak iyi bir internet sitesine sahip olmak gerekir. İnternet sitesi açmaya karar verdiyseniz sitenizin çok fazla ziyaret edilecek sitelerden olmasına özen gösterin. Bunun için de film sitesi maç izleme sitesi gazete gibi siteleri tercih edin. Kurumsal web tasarım nedir ? diye merak eden internet kullanıcıları aslında kullanmış oldukları internetin buna en iyi cevap olduğunu bilmemektedirler.

İnternet kendiliğinden oluşmaz bunun için internet sayfaları oluşturulması gerekir. Bu sayfalar bir araya gelerek çok büyük bir sanal ağ ortaya çıkarır. Kurumsal web tasarım nedir ? diye merak etmek yerine hemen bize bir web sayfası açması için bir web tasarım firması ile iletişime geçmeliyiz.

antalya-web-tasarim

Responsive Tasarım Nedir ?

Responsive tasarım nedir ? ne ile alakalıdır? Soruları özellikle bütün gün bilgisayar başında internet ile uğraşan insanların çok sık merak ettikleri sorulardandır. Responsive tasarım denilen şey internet sitelerinin mobil uyumlu hale getirilmesi için yapılan düzenlemelerdir. İnternet kullanıcılarının en büyük özelliklerinden biri de çok araştırmacı ve meraklı olmalarıdır. Akıllarına takılan bir şey oldu mu mutlaka o şeyi araştırırlar ve o şey hakkında gerekli tüm bilgileri elde ederler.

İnternetin nasıl ortaya çıktığı ve nasıl işlediği çok merak edilir. Bu işin içinde olmayanlar interneti düşündükleri vakit hayretler içinde kalmaktalar ve bu interneti ilahi güç olduğunu düşünürler. Antalya web tasarım ekibi olarak Aslında durum oldukça basit. İnternet dediğimiz şey sosyal ağların bir araya gelmesi ile oluşan bir yapay dünyadır. Bu yapay dünyada aranılan her şeyi bulmak mümkündür. Hepiniz bir internet sitesi sahibi olabilirsiniz. Bunun için çok az bir yatırım miktarına ihtiyacınız vardır. Belirli bir ücreti ödedikten sonra istediğiniz tüm konularda internet sitesi oluşturabilirsiniz. Bunun için web tasarımcıları ile içli dışlı olmanız gerekmektedir.

antalya-web-tasarim-seo

İyi bir internet sitesinde olması gereken ilk gereklilik tasarımlarının düzgün ve etkili bir şekilde oluşturulmuş olmasıdır. Mesela birçok film izleme sitesi bulunmaktadır. İnsanlar bu siteler arasından bir seçim yapacakları vakit hangi sitenin tasarımı daha düzgünse ve daha anlaşılırsa o siteyi tercih ederler. Bir diğer önemli kriter ise mobil uyumlu olup olmamasıdır. Eğer bir internet sitesi mobil uyumlu olursa telefondan internete bağlanan kullanıcılar da o sitede rahatlıkla vakit geçirebilirler. Böylelikle siteyi ziyaret edenlerin sayısında ciddi artışlar meydana gelir. İşte aslında responsive tasarım nedir ? sorusunun cevabı da budur. Bu tasarım sayesinde günümüzdeki her akıllı telefondan bu sitelere rahatlıkla erişim yapılabilir. Zaten artık insanlar bilgisayarlardan ziyade akıllı telefonları kullanmaktadırlar.

Bu akıllı telefonlardan da internet siteleri çok ciddi gelirler elde etmekteler. Responsive tasarım nedir ? nasıl yapılır? Responsive tasarım yapabilmeniz için bir tasarımcıya ihtiyacınız vardır. İyi bir tasarımcı ile anlaşarak internet sitenizi telefonlardan da girilebilen mobil uyumlu bir site haline getirebilirsiniz.

Responsive web tasarımın kolaylıkları ve artıları ise kısaca şunlardır

kullanım kolaylığı (Gezinti kolaylığı)

Kolay Bakım

Responsive tasarım sayesinde her çözünürlük için ayrı bir web sitesi yaptırmaktansa, tek bir siteyle tüm cihaz çözünürlüklerine uygun bir yapıya sahip olursunuz.

Seo ( Arama Motoru Optimizasyonu )

Responsive web tasarım sayesinde internet sitenize değer katıp, arama motorlarının istediği yapıya kavuşmasını sağlayarsınız. Site URL yapısı aynı kalacağından arama motorları tarafından bulunmanız daha hızlı gerçekleşecektir.

Maliyet optimizasyonu

Birden fazla site oluşturmak yerine responsive web tasarıma sahip bir siteniz olduğu için hosting, domain gibi yeni web sitesi maliyetlerini ortadan kaldırırsınız.

Rekabet ve Markalaşma

Responsive tasarıma sahip siteniz sayesinde , rakiplerinizin bir adım önünde olur , markalaşma ve büyüme hedeflerinize daha çabuk ulaşırsınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?