30 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

Andromeda tabanlı tablet ve dizüstüler yolda

andromob
Reklam

Bundan 8 yıl önce Android in ilk sürümünü duyuran Google ın 4 Ekim de hibrit işlemi sistemi Andromeda yı duyurması bekleniyor. Haliyle şirketin Android ve Chrome OS yi bir araya getirecek olan işletim sisteminin özelliklerinden faydalanacak cihazlarla gövde gösterisi yapmak için kolları sıvamış durumda olduğunu tahmin etmek güç değil.

Andromeda lı Nexus tablet ve 2 si bir arada dizüstü

9to5Google ın haberine göre Google dan Andromeda tabanlı bir Huawei yapımı Nexus tablet ve 2 si bir arada bilgisayar gelecek. Bu noktada Nexus logosunun yine bir Huawei tablette yer alacak olması durumu ise dikkat çekiyor. Bu konuyla ilgili ayrıntıysa henüz yok. Hatta bu tabletin kesin olarak geleceğine dair birçok kaynaktan teyit alınmış olduğunun da altı önemle çiziliyor. Tabletin şimdilik bilinen özellikleri arasındaysa şimdilik sadece 7 inçlik ekran ve 4GB RAM yer alıyor. Ürünün çıkışı içinse yılsonuna işaret ediliyor.

16-09/26/andromo2.jpg

2 si bir arada özellikli dizüstü bilgisayarın adıysa Pixel 3 şeklinde geçiyor. Bu cihazın şirket içinde kullanılan kod adıysa Bison. Andromeda ile uyum içinde çalışacak olan dizüstünün MacBook Pro kullanıcılarını hedefleyecek olması gibi önemli bir iddia da mevcut.

12.3 inçlik ekrana sahip olacak bu ultra ince dizüstünün Intel M3 veya i5 Core işlemci seçeneklerinin yanı sıra 32 GB veya 128 GB depolama ile 8 GB veya 16 GB RAM seçenekleri sunacağı söyleniyor. Ek olarak parmakizi okuyucu 3.5mm girişi iki adet USB-C portu stylus desteği stereo hoparlörler dört mikrofon arka aydınlatmalı klavye haptik geri bildirimli cam trackpad ve 10 saatlik bataryanın da ürünün özellikleri arasında yer alması beklenmekte. Tüm bu özellikler için biçilen fiyatında 800 dolar civarında olacağı düşünülüyor. Ürünün çıkışı içinse 2017 nin 3. çeyreğine kadar beklemek gerekecek.

:: Andromeda tabanlı tablet ve dizüstü satışları konusundaki beklentileriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?