02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

android ve ios yüklü her türlü telefonu hackleyebilen ekip: cellebrite

cellebrite-1474968673
Reklam

israilde yaşayan bir hacker grubu olan cellebrite ios ve android yüklü her türlü telefonu hackleyebildiğini iddia ediyor.

android ve ios arasında daimi devam eden çekişmelerde ios stabilite android ise kullanım bazında öne çıkıyor diyebiliriz. genellikle emniyet konusunda ise malum fbı sorunu ardından ios önde gibi gözükse de israil de bulunan bir cellebrite adındaki emniyet firmasına göre android ve ios farketmeksizin herhangi bir telefonu hackleyebiliyor.

telefonların kullandığı sürümün bile önemi olmadan her tür telefona hack müdahalesi yaparak bütün bilgilere erişebildiklerini uzaktan mesaj atıp mail ve cihazda bulunan bütün bilgilere ulaşabildiklerini iddia eden ekip bbc ye verdikleri röportajda bbc sunucusunun kullandığı samsung telefonu dakikalar içerisinde hacklemeyi başarmışlar. ios noktasında misal olarak daha fazla yeni olan iphone 7 verilerine bile erişebildiklerini sıkı bir çalışma ile piyasadaki bütün iphone ve android telefonların verilerine erişebileceklerini söylemiş.

güvenlik konusunda ıhiçbir telefon tamamen güvenli değildirı açıklamasını yapan cellebrite ekibinden yuval ben-moshe “uçtan uca şifrelemeı olarak adlandırılan ve nihayet dönemde whatsapp facebook messenger ve birçok mesajlaşma uygulamasına eklenen şifreleme yönteminin eskisine göre daha güvenli olduğunu ama gene de dışarıdan erişilebilir olduğu için tamamen güvenli demenin yersiz olacağının ını çiziyor.

bu arada “bol keseden sallamışlar yapsınlar da görelimı diyecek olursanız android konusunda sunucunun telefonun hacklenmesinin yanı dizi cellebrite ekibinin geçtiğimiz sene birleşik devletler daki san berdino saldırısında fbı tarafından kırılamayan iphone 5c yi hackleyerek verilere erişen ekibin bu ekip olduğunu bilgisini de verelim. yani adamlar bu bilgilerde ciddiler ve amaçları tabiki telefonları hacklemek değil emniyet açıklarının her vakit bulunabileceğine dair bilgilendirme olduğunu da belirtmiş olalım.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?