09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

akıllı telefonlar boyun ağrısı yapıyor!

akilli-telefonlar-boyun-agrisi-yapiyor-1475498414
Reklam

kanadalı masör dr. krista revenbergin ortaya attığı iddiaya göre akıllı telefonlar yoğun kullanımda boyun ağrısına yol açıyor. hatta bu vaziyet ileri ki seviyelerde ağırbaşlı hastalıklara dönüşebiliyor.

akıllı telefon teknolojisinin hızla ilerlemesi sayesinde bir fazla üstün özellikli cihazlar hayatımıza girdi. bu cihazlar ile beraber bir fazla yeni oyun piyasa sürüldü ve hatta bunlarda bazıları bilgisayar oyunlarından daha da dikkat çekici. bununla beraber cihazlarımıza çok vakit harcamaya başladık ve dolayısıyla bir fazla sıhhat sorunlarını beraber geldi. daha önceden & 39;dikkat dağınıklığına yol açıyor& 39; şeklinde söylentiler ile karşılaşmıştığımız telefon kullanımından kaynaklı gövde sıkıntılarına bir yenisi de kanadalı masör dr. krista revenberg tarafından ortaya atıldı.

dr. revenberg& 39;e göre başımız eğik bir pozisyonda kullandığımız vakit oluşacak olan basıncın 66 farklı iskelet yapısına dağıldığını belirtiyor.bunun ileri de ağrı ve kronik doku sıkılığını yol açabilir.& 39;& 39; gibi bir iddiası bulunan dr. revenberg bu sıkıntılar ile karşılaşmamız için bir kaç teklif de sunuyor. kullanıma geçerken her 20 dakika da bir 20 saniye boyunca ileriye dik bir şekilde bakmamız gerekiyor. her ne kadar ağırbaşlı bir rahatsızlık söz konusu olmasa da ileride kronik rahatsızlıklara neden olabileceğinden bahsediyor.

buradan hareketle bilhassa cep telefonu bağımlılığı diye bir gerçek varken revenberg& 39;ün dediklerini dikkate almakta yarar mevcut. bir de bilgisayar başında çok vakit geçiren biriyseniz kesinlikle boyun egzersizleri yapmaki bir ayağa kalkıp esas spor hareketleri yapmak da sizin sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?