08 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

adblock’tan facebook’a savaş: “facebook reklamları sorununu da çözeceğiz!”

adblock-tan-facebook-a-savas-facebook-reklamlari-sorununu-da-cozecegiz-1474273581
Reklam

yıllardır reklam engelleme konusunda bir numaralı tercih olan adblock plus sıkıntı yaşamını sürdürdüğü facebook reklamları sorununu çözeceklerini bildirdi.

bildiğiniz gibi internet üzerinden yayın yapan ve gelmek kapısı internet olan oluşumlar mecbur olarak sitelerinde farklı reklamlar yayınlamak durumunda kalıyorlar. fakat bazı anlarda lüzumsuz bir şekilde abartılan amacı reklamdan gelmek kazanmanın yanı dizi kullanıcıları tongaya düşürerek “click bateı dediğimiz sizin reklama tıklamanız için cinlikler yapabiliyorlar.

bu noktada reklamlar çığırından çıktığı için devreye giren adblock ublock adguard gibi uygulamalar sayesinde de kullanıcılar bu reklamların hepsini kapatarak kafaları rahat ve tertemiz bir şekilde sitelerde takılabiliyor. hatta adblock güzel bir hamle ile kullanıcı dostu reklamları açabileceğiniz bir seçenek ekleyerek sizin sitede sörf sırasında rahatsız etmeyecek reklamları açabilmenize imkan tanıyor.

ancak facebook reklamları konusunda sıkıntı yaşayan adblock yaptığı izah ile “yeni bir sistem ile facebook reklamlarından da kullanıcılarımızı kurtarma yolunu buldukı diyerek mesut haberi verdi. nihayet zamanlarda facebook ta da iyice artan reklamlardan kurtularak yalnızca arkadaşlarınızın paylaşımını görebileceğiniz günler yakın gibi. ama – lakin facebook& 39;un kodlarda farklılıklar yaparak adblock& 39;un bu hamlesinie karşılık da engelleme girişimlerine devam da edecek.

ancak adblock bu sorunla uğraşa dursun hali hazırda ublock un da bu sorunu çözdüğünü belirtmiş olalım.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?