10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

adanalı troll hacker: google’ın açığını buldum, 20 milyon dolar istiyorum

adanali-troll-hacker-google-in-acigini-buldum-20-milyon-dolar-istiyorum-1475494647
Reklam

googleın açığını bulduğunu iddia eden adanalı ‘troll hacker doğukan özkan bu açık için googledan 20 milyon dolar talep ediyor.

kendisini ‘iyi niyetli hacker olarak tanıtan ve daha evvel de facebook la beraber twitter ın diri yayın uygulaması periscope u da hacklediğine dair haberleri çıkan adanalı doğukan özkan gene fake bir haberle adından söz ettirmeyi başardı. bu sefer bazı milli haber siteleri olmak üzere birçok internet sitesinde google a ait inbox adlı mail servisinde bir açık bulduğuna dair haberleri çıkmaya başladı.

bundan birkaç sene evvel esra erol un sunduğu evlilik programına katılan acun medya yapımcılığında ‘var mısın yok musun isimli müsabaka programına başvuran kabiliyet sizsiniz türkiye yarışmasına üstünde superman tişörtü ında dahil çamaşırıyla katılan bu ‘yetenekli kardeşimiz nihayet olarak google ın inbox servisinde bir açık bulduğunu ve kendilerinden bu açıkla ilgili 20 milyon dolar talep ettiğini belirtiyor.

“google & 39;yapılması imkansız& 39; dedi ve ben de o imkansızı başardım ve yaptım. google& 39;a kayıtlı olan herkesi kendi hesabıma aktardım. google açığını bulana en çok 20 bin dolar ödeme yapıyor. ama – lakin ben 20 bin dolara bu açığın nasıl olduğunu söyleyecek kadar & 39;heyecanlı ve istekli& 39; değilim. benim bulduğum bu açık 20 bin dolardan fazla fazla daha ötesi. ben 20 milyon dolar istiyorumı şeklinde açıklamalarda bulunan iyi niyetli hacker& 39;ın adı her ne hikmetse fasıla mesafe ülkemizde gündeme otursa da global basında adından bir kere dahi söz edilmiyor.

sonuç olarak adanalı arkadaşın gerçek söyleyip söylemediğini bilemeyiz. ama – lakin daha önceki haberleri ve katıldığı programlardan da amacının kendinden söz ettirmek olduğu açıkça belli. ayrıca varsayalım ki haber gerçek olsun. google gibi aka bir şirket açığın farkına vardıysa ve gerçekten böyle bir açık varsa zaten bunu hızlıca çözecektir. bu arkadaşa da tavsiyemiz 20 bin dolar veriyorlarsa ki sanmıyoruz öpüp başına koysun :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?