10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

4k desteğine sahip playstation 4 pro tanıtıldı

playstation-4-pro-teknik-ozellikleri-ve-fiyati-1473281009
Reklam

sony düzenlediği etkinlikle 4k destekli ve gayet güçlenen playstation 4 proyu ve playstation 4 slimi tanıttı.

bildiğiniz gibi uzun süredir sony& 39;nin 4k çözünürlük desteğine sahip ps neo isimli modeli konuşuluyordu. sony& 39;nin düzenlediği playstation meeting etkinliğiyle beraber ps neo modeli playstation 4 pro adıyla tanıtıldı.

standart playstation 4 modeline kıyasla daha kuvvetli işlemci daha kuvvetli grafik işlemcisi hdr özelliği 4k desteği ve çoklu işlem desteğiyle öne çıkan playstation 4 pro özellikle ps vr gözlüğüyle oynanacak sanal gerçeklik oyunlarında tam performans vermeyi hedefliyor.

2.1ghz hızında çalışan 8 çekirdekli jaguar işlemcisi ve 8gb ddr5 ram ile beraber gelen playstation 4 pro elbette video oyunlarında da en iyi performansı vermeyi amaçlayacak. bütün bunların yanı dizi 4k desteğiyle beraber playstation 4 pro üzerinden netflix ve youtube gibi platformlardaki 4k çözünürlüklü içerikler izlenebilecek fakat elbette şu anda 4k çözünürlüklü bir oyun playstation 4 pro& 39;da oynanamayacak.

ek olarak şu anki playstation 4 kullanıcılarını da düş kırıklığına uğratmak istemeyen sony önümüzdeki sene hdr görüntü özelliğinin standart playstation 4 kullanıcıları için de güncellemeyle beraber verileceğini açıkladı.

playstation 4 pro fiyatı ne kadar?

playstation meeting etkinliğinde açıklanan bilgilere göre yeni sony playstation 4 pro 399 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak fakat cihazın ülkemizdeki fiyatı henüz bilinmiyor. cihazın kasım ayının ikinci haftasında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

playstation 4 slim& 39;in özellikleri neler?

açıkçası etkinlikte alaka odağı playstation 4 pro olmuşken ps4 slim de tanıtıldı. klasik ps4 özelliklerini taşıyan fakat daha ince bir yapıya sahip olan ps4 slim 299 dolar fiyatıyla eylül ayında raflardaki yerini alacak. bu modelin de ülkemizdeki fiyatı henüz bilinmiyor. ayrıca ps4 slim& 39;de ps4 pro& 39;nun ilave özelliklerinin hiçbirinin bulunmadığının yine ını çizelim.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?