02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

4k çözünürlüklü ps4 pro gerçekten de 4k destekliyor mu?

4k-cozunurluklu-ps4-pro-gercekten-de-4k-destekliyor-mu-1474148731
Reklam

sonynin 4k destekli oyun konsolu playstation 4 pro gerçekten 4k çözünürlük desteği mi sunuyor yoksa görüntüyü upscale özelliğiyle 4kya mı yükseltiyor?

geçtiğimiz hafta yeni oyun konsolu playstation 4 pro& 39;yu düzenlediği playstation meeting etkinliğinde tanıtan sony bilhassa konsolun 4k oyun odaklı olacağı noktasına dikkat çekmişti.

oyun odaklı 4k çözünürlüklü bir konsolun haberinin gelmesiyle konsolların pc& 39;nin oyun anlamında sonunu getirebileceği konuşulurken akıllardaki temel soru playstation 4 pro& 39;nun gerçek 4k çözünürlük mü desteklediği yoksa full hd görüntüyü upscale özelliğiyle 4k& 39;ya mı yükselttiği yönündeydi. bu soru ise son yanıt buldu.

ilgili haber sony& 039;den dev iddia: ps4 pro pc devrini sonlandıracak

playstation yetkililerinin konuyla ilgili bir oyun dergisine yaptığı açıklamada playstation 4 pro& 39;nun gerçek anlamda 4k çözünürlüğe destek verdiği fakat oyun geliştiricilerin oyunlarını 4k yaptıkları sürece bu desteğin geçerli olacağını akıl durumlardaki 4k destekli oyunlarda görüntünün upscale özelliğiyle 4k& 39;ya yükseltileceğini açıkladı.

şu anda oyun dünyasına baktığımızda ise birçok oyunun gerçek 4k çözünürlüğe göre geliştirilmediğini hesaba katarsak ps4 pro her ne kadar gerçek 4k çözünürlük desteklese de üçüncü parti geliştiricilerin oyunlarına göre görüntü upscale özelliğiyle yükseltilecek ya da gerçek 4k deneyimi sunulacak.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?