05 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

4g’yi yanında kaplumbağa bırakacak 5g, tam 50 kat daha hızlı olacak!

4g-yi-yaninda-kaplumbaga-birakacak-5g-tam-50-kat-daha-hizli-olacak-1474639846
Reklam

japon telekom şirketi softbank bina çalışmalarını sürdürdüğü 5g teknolojisiyle ilgili çarpıcı bir rapor yayınladı.

türkiye 1 nisan itibariyle 4g ye henüz geçiş yapmışken yeryüzünün mühim telekomünikasyon şirketleri 5g nin yapısını sağlamlaştırma çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. abdli t-mobile ve singapurlu singtel inanılmaz hızlara ulaşan 5g çalışmalarını yayınlamıştı. japon softbank ise huawei ve zte ile bazı görüşmeler yaparak 5g yapısını geliştirmeye başlamış hatta bir de rapor yayınlamış.

buna göre 5g nin 4g ye oranla 30 ila 50 kat arasında daha hızlı olacağı hd filmlerin 5g bağlantısı üzerinden saniyeler içerisinde telefonlara indirilebileceği belirtildi. bu rapor softbank tarafından açıklandı ama – lakin şirketin yeryüzünün birinci 5g taşıyıcısı olma hedefinde birçok rakibinin olduğunu belirtmek mevcut. abdli verizon 5g teknolojisini 2017 yılında kullanıma açmaya niyetli olduğunu avustralyalı telstra da 2018 de birinci denemelerine başlayacağını ve 2020 de de hizmete sunmayı planladığını açıklamıştı. cenup koreli sk telcom ise daha evvel yeryüzünün birinci 5g taşıyıcısı olacağına dair iddialı bir açıklamada bulunmuştu.

özetle önümüzdeki yıldan itibaren 5g ile ilgili somut gelişmelerle karşılaşma ihtimalimizin fazla yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?