07 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

4 saniyede 320 km hıza ulaşan efsane otomobil

30324-saniyede-320-km-hiza-ulasan-efsane-otomobil-208x130
Reklam

tamamen modifiye edilmiş olan bir otomobil yalnızca 4 saniye içerisinde 320 km hıza ulaşabiliyor. doğal ki bu başarıda aracın motorunun aka bir payı mevcut.

otomobil üretimi 100 yılı aşkın süredir devam ediyor yani insanlık için otomobil üretmenin fazla güç olmadığını söyleyebiliriz. ulaşım adına kullanılan bu araçların üretimi güç değil fakat kısa süre içerisinde yüksek hıza ulaşan modellerinin üretimi için aynı şeyi söyleyemeyiz.

hiç durmadan yüksek hızlı araçlar üretmeye çalışan ve otomobillere tutkuyla bağlanmış olan andrew alepa ekibiyle beraber tam bir canavar yarattı. chevrolet corvettein gövdesini alarak işe koyulan andrew beden dışında hiçbir şeyi corvetteden almamış. araca 4000 at gücünde twin-turbo hemi motor yerleştiren andrew normal koşullarda kullanımı yasak olan bu motoru rekor kırabilmek için kullanmış. 2 tane 102 mm precision turbochargersa sahip olan aracın nasıl kısa sürede bu kadar hızlanabildiğini anlayabilirsiniz.
 

yazılım bilgisi olmadan mobil uygulama nasıl yapılır? videoyla anlattık izlemek için buraya tıklayın! otomobil chevrolet corvette

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?