09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

4 ekim'de düzenlenecek google etkinliğinde neler tanıtılacak?

4-ekim-de-duzenlenecek-google-etkinliginde-neler-duyurulacak-1475438260
Reklam

googleın 4 ekim tarihinde düzenleyeceği ve android tarihindeki en mühim faaliyet olarak nitelendirilen google lansmanında bizi neler bekliyor?

bir süredir gündemi meşgul eden ve android tarihindeki en mühim yeniliklerin duyurulacağı ipuçlarının paylaşıldığı google etkinliği artık fazla yaklaştı. birkaç gün sonra 4 ekim tarihinde düzenlenecek bu faaliyet hem google hem de android platformunun geleceği açısından oldukça mühim duyuruları barındırıyor.

biz de etkinliğe birkaç gün kala google& 39;ın 4 ekim& 39;deki etkinliğinde duyuracağına kati gözüyle bakılan hem donanımsal hem de yazılımsal açıdan ehemmiyet taşıyan ürünleri ve yeni google projelerini bu içerikte derledik.

elveda nexus merhaba google pixel!

aslında bu etkinlikle ilgili birinci sızıntılardan biri google& 39;ın bu sene nexus cihazlarını sonlandırarak yeni telefonlarını kendi markasıyla google pixel adıyla tanıtacağı yönündeydi. nihayet günlerde google& 39;ın da resmi kanallardan paylaştığı ipuçlarına göre 4 ekim itibariyle nexus serisi rafa kaldırılacak ve yepyeni iki telefon google pixel ile google pixel xl bu etkinlikte tanıtılacak.

ilgili haber google pixel ve pixel xlın nexus 5x ve nexus 6p ile karşılaştırması

amazon echo& 39;ya rakip: google home

akıllı hane konseptine gayet ehemmiyet veren google birinci olarak ı/o 2016 etkinliğinde bahsettiği google home isimli akıllı asistanıyla bilhassa ıot konusunda fazla mühim bir adım atacak. amazon echo& 39;nun bir benzeri olan fakat daha gelişmiş özellikler sunan google home ok google komutuyla denetim edilebilecek ve sesli olarak akıllı evinizi yönetmenizi sağlayacak.

ilgili haber google& 039;dan 2 yenilik aniden geldi: google assistant ve google home

yeni işletim sistemi: andromeda

özellikle nihayet bir haftadır en fazla konuşulan konu ise google& 39;ın bu etkinlikte android ve chrome os işletim sistemlerini harmanlayarak oluşturduğu yeni işletim sistemi: andromeda. google& 39;ın bilgisayardan akıllı telefona kadar her cihazında kullanacağı ortak işletim sistemi olacağı söylenen andromeda& 39;nın 4 ekim& 39;deki google etkinliğinde duyurulması bekleniyor.

ilgili haber androidin yerine geçecek olan yeni işletim sistemi andromeda ne mana anlatım ediyor?

sanal gerçeklikte yeni soluk: daydream vr

google& 39;ın birinci olarak google ı/o 2016 etkinliğinde duyurduğu ve sanal gerçeklik teknolojisini gerçek anlamda hayatımızın bir parçası yapacak olan daydream vr& 39;ın artık 4 ekim& 39;deki lansmanla beraber hayatımıza girmesi bekleniyor. söylenene göre daydream vr platformunu destekleyen birinci akıllı telefonlar ise google pixel ve pixel xl olacak.

ilgili haber google& 039;ın android n ile sunacağı yepyeni sanal gerçeklik platformu: daydream

4k destekli chromecast ultra

google& 39;ın televizyonlar için sunduğu müsait fiyatlı cihazı chromecast artık 4k desteğine kavuşacak. böylelikle chromecast ultra sahibi kullanıcılar şayet 4k çözünürlüklü televizyonları varsa youtube ve başka bazı platformlardan 4k videoları televizyonlarında izleyebilecek.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?