13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

2017'de göreceğimiz birbirinden muhteşem en teknolojik 10 otomobil

2017-da-gorecegimiz-birbirinden-muhtesem-en-teknolojik-10-otomobil-1476268414
Reklam

bilhassa nihayet teknolojiyle üretilmiş ve ernatif yakıt sistemlerine sahip yeni otomobillerin sayısında ağırbaşlı bir artış beklenen 2017 yılında teknolojik detayları ile bizi bizden alacak en efsane 10 araç; if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20967 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20967 ; } ; }

otomotiv firmaları neredeyse her yeni modeline bir öncekine göre daha çok ve daha yeni teknolojik özelliklere yer vermeye çalışıyorlar. 2017 yılı itibarıyla piyasaya yeni sürülecek modellerin de birçoğunda android auto ya da apple carplay gibi navigasyon olanağı da sağlayan akıllı vasıta sistemleri bulunacak. ayrıca hız sabitleyici ya da stop-start teknolojisi gibi özelliklere özellikle orta büyüklükteki otomobillerde daha sık rastlayacağız ve geri görüş kamerası da neredeyse bir standart halini alacak.

işte size 2017 yılında piyasaya çıkacak olan en iyi teknolojik donanıma sahip araçlar:

2018 chevrolet equinox

chevrolet equinox un yeni kasasıyla hyundai tuscon ya da subaru forester gibi kopmakt suv larla rekabet edebilir hale gelmeyi amaçlıyor. şurası kati ki; equinox tam anlamıyla bir suv olacak. fakat gene de aracı olası olduğunca ekonomik kılınmak adına 4 silindirli ve 1.5 ve 1.6 litrelik iki farklı benizli motor seçeneği bulunuyor. ayrıca 1.6 litrelik turbo dizel motor seçeneğinin de bulunduğu model 9 ileri vitese sahip. aracın 4×4 versiyonundaysa gerektiğinde yakıt tüketimini az mak amacıyla itişleri dönem dışı bırakma seçeneği var.

equinox un bazıları standart bazıları da opsiyonel olmak üzere birçok emniyet paketi bulunuyor. ileri-geri çarpışma ikaz sistemi otomatik frenleme ve şerit takip sistemlerinin yanı dizi sürücüyü tehlike anında uyaran titreşimli koltuk equinox un sahip olduğu emniyet önlemlerinden bazıları. aracın süratini öndeki aracınkine göre otomatik ayarlayan adaptif sürat sabitleyici ise equinox da maalesef bulunmuyor.

sahip olduğu 7 ve 8 inchlik lcd ekranlarla beraber apple carplay ve android auto seçeneklerini kullanıcılara bırakan euqinox ayrıca vasıta içinde çoklu bağlantı imkânı sağlayan wifi sayesinde de en iyi eğlence paketlerinden birini sunmuş oluyor. 2017 yılının birinci çeyreğinde satışa sunulması beklenen aracın fiyatı konusunda şu lahza resmi bir bilgi bulunmuyor.

20013-2016 yılları arasında ımpala malibu ve cruze gibi sedan modellerini güçlüendirerek gayet iyi bir amel çıkaran chevrolet için equinox gayet aka bir ehemmiyet taşıyor. çünkü chevrolet için dizi şimdi suv da.

2017 chevrolet bolt

chevrolet in biricik şarj ile 400 km yol yapabilen elektrikli otomobili bolt un yapılan birinci testlerinde görüldü ki; aracın başka bütün otomobillerden biricik farkı elektrikle çalışıyor olması. biricik bir elektrik motoruna ve 60 kwh gücünde bir pile sahip olan vasıta önden çekişli. ayrıca sahip olduğu frenleme sistemi sayesinde bolt fren yaptıkça pilini şarj etme özelliğine sahip.

gerek sürüş özellikleri gerekse de yolcu konforunda elektrikli otomobiller adına kaydetti bu aşama sayesinde chevrolet bolt kendi piyasasının lideri konumunu alacak gibi görünüyor.

2018 tesla model 3

bilindiği gibi tesla lüks elektrikli otomobil piyasasında çıtanın yüksekliğini belirleyen marka. buna karşın firma bu yeni orta büyüklükteki sedanı sayesinde ana akım fiyat aralığında da bulunmaya kararlı görünüyor.

chvrolet bold un aksine tesla 1 ya da 2 motorlu 4 çeker ya da 2 çeker gibi farklı seçeneklerle piyasaya girmeye hazırlanıyor. geniş dahil hacmiyle başka elektrikle çalışan rakiplerini bir hayli geride bırakan tesla model 3 biricik seferde yaklaşık 350 km yapabiliyor. oto-pilot donanımı bütün paketlerinde standart olarak bulunacak olan model 3 şöhret bu özelliğini aktif olarak kullanabilmek için üst paketleri tercih etmek gerekebilir.

daha şimdiden 400.000 tane sipariş meydan model 3 hem kullanıcıları hem de firmayı gayet memnun bırakacağa benziyor.

2018 bmw 5 serisi

bmw nin yedinci kuşak orta büyüklükteki sedanı tıpkı 7 serisindeki gibi karbon takviyeli bir hariç görünüme sahip olarak çıkacak. bu sayede kasa ağırlığını düşürmeyi planlayan firma araca eskisinden de atik bir sürüş kazandırmak amacında.

zaten bmw nin 7 5 ve 3 serileri hal-i hazırda bir sıra sürüş sistemini kullanmaktalar. yeni bmw 5 serisinde bunlara; tahmin kabiliyeti geliştirilmiş yeni adaptif sürat sabitleyici sistemi bu sistemle koordine çalışan bir oto-pilot uygulaması şerit takip sistemi ve kör nokta ikaz sisteminin de eklenmesiyle beraber firma rekabetteki yerini sağlamlaştırmış olacak. ayrıca vasıta içerisinde bulunacak bir uyarlamalı sürüş tuşu sayesinde konfor ve sportif modları arasında geçiş yapılabilecek.

bmw bir sene içerisinde 300.000 den çok karbon fiber takviyeli vasıta üreterek üretim kapasitesini kanıtlamanın peşinde. bu rakam 2015 yılında 100.000 idi.

2017 lexus rx

lexus markası rekabetteki yerini; kullanıcılara sağladığı lüks sürüş keyfine ve 12.3 inch büyüklüğündeki lcd ekranı gibi kendini oldukça belli eden multimedya destekli otonomi sistemlerine borçlu. otomobilin art tarafında 4 adet ve sürücünün yanında klasik olarak 1 adet olmak üzere toplamda 5 yolcu koltuğu bulunuyor.

spor klasmanından tutun da suv a kadar her sınıfta en az bir modeli bulunan lexus rx ile beraber yelpazeyi daha da genişletiyor. keşke aynı genişlikten aracın içinde de bahsedilebilseymiş.

2017 honda clarity

ülkemizde civic modeliyle gayet iyi bilinen ve sevilen honda nın clarity modeli birleşik devletler da 3 farklı yakıt seçeneğiyle piyasaya çıkmayı bekliyor.

accord modeliyle derhal derhal aynı boyutlarda olması beklenen aracın birinci yakıt seçeneği; bu sene bitmeden piyasaya çıkması beklenen clarity fuel cell. gaz halindeki hidrojeni elektrik üretmekte kullanacak olan bu model yarattığı bu kuvvet sayesinde biricik seferde yaklaşık 480 km yol alabilecek.

bir başka seçenek ise art koltuğunun ında bulunan 10.000 psi gücündeki depolama birimleriyle elektrikli versiyon olan clarity electric. ayrıca araçta birden süratlenmelerde bir turbo etkisi yaratması için ön tarafında da ufak bir lityum pili bulunuyor. istikbal – ati sene 2018 model olarak piyasa sürülecek olan bu versiyonun biricik seferde kaç km yaptığına dair bir veri henüz bulunmuyor.

son olarak honda bu iki modelin karışımı olan bir hibrit seçeneği de sunacak. fakat bu modelin sadece japonya da satışa sunulması bekleniyor.
hidrojen yakıtı otomotiv sektörünün geleceği anlamını taşımakta. işte honda da şu lahza gm hyundai ve toyota ile beraber bu yarışı en önde götürüyor.

2017 hyundai ionic hybrid plugin hybrid ve electric

tıpkı honda gibi hyundai de yeni modelini 3 farklı yakıt sistemiyle piyasaya sürmeye hazırlanıyor. hyundai ionic elantra dan biraz daha ufak bir kompakt sedan modeli olacak.

ionic electric biricik seferde yapabildiği yaklaşık 180 km ile daha fazla kent içi kullanım amaçlı bir otomobil olarak satılacak. zira sahip olduğu dc fast charging isimli hızlı şarj özelliği sayede 33 dakikada 90% şarj olabilme gibi bir özelliğie sahip.
başka iki seçenek olan ionic plug-in hybrid ve ionic hybrid in her ikisi de; 4 silindirli 104 at gücündeki motoru ve ve 6 ileri otomatik şanzımanı kullanacaklar.

ionic otomobil üreticilerine geleneksel yakıt sistemlerinin dışına çıkmanın aslında o kadar da güç ve/veya korkulacak bir şey olmadığı göstermesi açısından mühim bir otomobil olacak.

2018 volvo xc40

volvo nun bmw x1 ve mercedes-benz gla ile rekabet etmesini ümit ettiği volvo xc40 önden çekişli ve 3 silindirli turbo motor ve 4×4 4 silindirli motor seçenekleriyle piyasaya önümüzdeki sene çıkacak. aka araçların çoğunda bulunmayan sürüş destek ve emniyet önlemleriyle öne çıkmayı planlayan xc40 ı s40 sedan modeli takip edecek.

özellikle 2010 yılında geely firmasına satıldıktan sonra güç günler yaşayan volvo terim yerindeyse hayatta kalmaya çalışıyor. görelim xc40 markaya ihtiyacı olan başarıyı getirebilecek mi…

2018 hyundai genesis g70 sports sedan

hyundai genesis bildiğini gibi hyundai den ayrı bir marka. tıpkı ınfiniti-nissan ya da lexus-toyota gibi.

2017 nin sonlarına doğru çıkması beklenen g70 in bmw 3 serisinin tabii rakibi olması bekleniyor. arkadan itişli veya 4×4 seçenekleriyle beraber 4 ve 6 silindirli motor seçeneklerine sahip olacak olan modelin ayrıca bir de hibrit versiyonu satışa sunulacak. fotoğraftaki konsept modeli olan genesis coupe ise g70 den sonra otomobil severlerle buluşacak.

koreli otomobil üreticisi zaten en iyi nitelik tasarım ve güvenilirlik gibi standartları yakalamış durumda. geriye yalnızca bir alman markası kadar iyi spor otomobil üretmek kalıyor.

2017 ıfiniti qx30

qx30 ile kadrondaki crossover boşluğunu doldurmaya hazırlanan ınfiniti ayrıca aynı sene içerisinde q30 hatcback modelini de piyasaya sürecek. premium sınıfa hitap edecek olan vasıta gayet geniş bir dahil hacme ve lüks derslik konfora sahip.

renaul nissan ve mercedes-benz ile ortaklaşa yürütülen bir geliştirme projesinin ürünü olan qx30 un üretimi ise ingiltere de yapılacak. bu markaların lüks derslik araçlarıyla aynı motor sistemini kullanacak olan aracın fiyatının bir hayli yüksek olması bekleniyor.

ınfiniti qx30 un da içerisinde bulunacağı yarı-kompakt crossover pazarı yıllık 75.000 dolar civarı gibi ufak bir pazar hacmine sahip. fakat qx30 un da katılımıyla hatırı sayılır bir büyüme yaşanacağı kati gibi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?