04 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

16 yaşındaki otizm hastası remzi, apple store’da sahneye çıkıyor!

7469416-yasindaki-otizm-hastasi-remzi-apple-store-da-sahneye-cikiyor-208x130
Reklam

kendi dahil dünyasını yaptığı tasarımlar aracılığıyla insanlarla paylaşan otizmli sanatçı remzi zorlu centerdaki apple storeda sahne alacak.

rezmi yılmaz 16 yaşında bir otizm hastası jön küçük yaştaki çocukların. 7 yıl evvel misafirliğe gittiği bir evde yaptığı çizimle herkesi kendisine hayran bırakan remzinin annesi çocuğunun bu yeteneğinin üzerinde durmaya karar vermiş.

nihayet üç senedir yeteneklerini iyice geliştiren remzi artık çizimlerini seramiklere 3 boyutlu olacak şekilde aktarmaya başlamış. çizimlerini yaparken düş dünyasını olabildiğince geniş tutan remzi kimi televizyonda gördüğü bir siyasetçinin silüetini çizmiş kimi de korkunç bir hayvanın. ailesi ise remzinin yaptığı hiçbir çizime karışmamış ve onu tamamen hür bırakarak istediği çizimleri yapması için lüzumlu bütün yapıyı hazırlamış. 

yeteneklerini zorlu centerdaki apple storeda sahne alarak paylaşacak olan remzinin gösterisini izlemek için şuradaki bağlantı üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. aşağıda ise remzinin yaptığı bazı çalışmaları göreceksiniz.

yazılım bilgisi olmadan mobil uygulama nasıl yapılır? videoyla anlattık izlemek için buraya tıklayın!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?