06 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

​yangında kabuğunu kaybeden kaplumbağa, 3d yazıcı sayesinde yeni kabuğuna kavuştu

27992yanginda-kabugunu-kaybeden-kaplumbaga-3d-yazici-sayesinde-yeni-kabuguna-kavustu-208x130
Reklam

yangından kaçarken kabuğu ziyan gören freddy isimli sevimli kaplumbağa 3d yazıcıyla üretilen yeni kabuğuna kavuştu.

doğanın en mühim parçalarından birisi olan ve ekosistemlerinde onlara atanmış görevi insanlardan fazla daha iyi bir şekilde yerine getiren hayvanlar insanların sevgisini ve ilgisini sonuna kadar hak eden sevimli canlılardır. bazı durumlarda yardımımıza gereksinim duyan bu canlılara elimizden geldiğince yardım etmeli ve onlara iyi davranmalıyız.

brezilyanın meşhur ormanlarında yaşayan ve yaşamını sürdürdüğü bölgede çıkan yangından kaçmaya çalışırken kabuğu yanan freddy isimli sevimli kaplumbağa hayvanlar ve insanlar arasındaki dayanışmanın en güzel örneklerinden birisi oldu. yangından dolayı kabuğunun aka bir bölümünü kaybeden ve en mühim savunma organını kaybeden kaplumbağa gönüllü kişilerin yardımıyla yeni kabuğuna kavuşturuldu. tamamen 3d yazıcı ile üretilen 4 farklı parçadan oluşan ve birbirine geçirilerek tamamlanan yeni kabuk kaplumbağanın çevresine ahenk sağlayabilmesi adına bir sanatçı tarafından boyandı. ufak bir operasyonla kaplumbağaya yerleştirilen yeni kabuk bu sevimli canlının tabii yaşamına art dönmesini sağlayacak.
 

kaplumbağaya freddy ismini veren kişiler kaplumbağanın yanmış kabuğunun freddy kruegerın suratına benzemesinden dolayı bu ismi seçmişler.
2016nın en iyi hususi tasarım telefonlarını tanıttık. videoyu izlemek için buraya tıklayın! 3d yazıcı kaplumbağa hayvanlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?