06 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

​sony ps4 satışlarında rekor sayıya koşuyor!

67859sony-ps4-satislarinda-rekor-sayiya-kosuyor-208x130
Reklam

şu lahza oyun konsolu sektörünün zirvesinde olan ps4 birkaç yıl içinde satış sayısı ile adını tarihe yazdırabilir.

oyun konsol sektörünün zirvesinde xbox one ile kıyasıya bir mücadele içinde olan playstation 4 bu mücadelede -neredeyse- her ay sonunda satış rakamları ile ipi göğüsleyen yan olmayı başarıyor.

şimdi ise önümüzdeki yılın mart ayı sonuna kadar finansal planlamasını açıklayan sony corporation playstation 4 konusunda da rekor bir satış rakamına doğru gittiğini bir nevi açıklamış durumda.

sonye göre 31 mart 2017 tarihine kadar 20 milyon ps4 konsolu satılmış olacak. böylece sony yıllık ortalama satış yüzdesini 8.3 gibi mühim bir sayıda arttırmayı başaracak. sene başında ps4ün dünya genelinde 36 milyon tane sattığı açıklanmıştı. şimdi 2017nin mart ayına kadar beklenen satış rakamı gerçekleşirse yekün satılan ps4 sayısı 60 milyona ulaşacak. 

kıyaslama yapacak olursak; sonynin bir önceki oyun konsolu playstation 3 kasım 2013 tarihinde dünya genelinde 80 milyon satış rakamına ulaşmıştı. bu rakam ps3ün satışa çıkmasından 7 yıl sonra gerçekleşmişti. ps4 ise yalnızca 3 yıl içinde ps3e nazaran fazla daha ağırbaşlı bir rakama ulaşmayı başardı. 

piyasa analistlerine göre ps4 sektördeki ömrünü tamamlamadan dünya genelinde 100 milyon satış rakamına ulaşmış olacak.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?