22 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

​google telefon, pc ya da oyun konsolu gerektirmeyen vr set üretiyor!

90297google-telefon-pc-ya-da-oyun-konsolu-gerektirmeyen-vr-set-uretiyor-208x130
Reklam

cardboard ile sanal gerçeklik dünyasına adım atan google, şimdi fazla daha sağlam bir adım atmak için hazırlanıyor.

nihayet derece yalın bir mahsul olan vr gözlüğü cardboardtan 5 milyon satan ve buna bağlı olarak geliştirdiği cardboard uygulaması ile de milyonlarca indirilme sayısına ulaşan google, sanal gerçeklik seti konusunda bir adım daha atıyor. ama – lakin googleın attığı adım, gayet aka.

google, piyasanın önde gelen vr setlerine rakip olmak yerine telefon, pc ya da oyun konsolu gerektirmeyen, kendi başına bir sanal gerçeklik deneyimi sunan vr gözlüğü üzerinde çalışmaya başladı.

wall street journalın verdiği bilgiye göre googleın yeni geliştirdiği bu vr gözlük kendi ekranına, kamerasına ve müstakil bir şirket olan movidius imzası taşıyan bir işlemciye sahip olacak. şu lahza için googleın yeni vr projesi konusunda bilinenler bu şekilde. yani elimizde bu cihazın tanıtılacağı tahmini tarih ya da benzeri bir şey var değil.

tabi bu vaziyet googleın attığı adımın alaka çekici olduğu gerçeğini değiştirmiyor. vr set konusunda bir başka gelişme ise, googleın bu sene gerçekleştireceği ı/o geliştici konferansında plastik cardboardu tanıtacak olması.

kaynak: wallstreetjournal
999 tlye saf android deneyimi general mobile 5 plus incelemesi videomuzu izlemek için buraya tıklayın! google vr cardboard

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?