12 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

​gerçek bir dinozorun hayatını yaşadığınız, open-world oyun: saurian

1179gercek-bir-dinozorun-hayatini-yasadiginiz-open-world-oyun-saurian-208x130
Reklam

saurian isimli oyun gerçek bir dinozor olmanın nasıl olduğunu göstermek adına kickstarter üzerinden bağış toplamaya başladı.

tarihin en esrarengiz canlıları arasında bulunan dinozorlar bundan milyonlarca sene evvel yaşamış ve dünya üzerinde hakimiyet kurmuş olan devasa canlılardır. günümüzde bulunan fosiller sayesinde inceleyebildiğimiz ve hakkında bilgi edinebildiğimiz bu canlılar gezegenimiz yeni yeni şekillenmeye başladığı ve şimdikinden fazla daha hırçın olduğu bir dönemde yaşadıkları için gayet enteresan hayat – ömür şekillerine sahiplerdi. bundan dolayı ilim insanlarının ve çoğu kişinin ilgisini çeken bu canlılar yeni kuşak bir oyuna konu oldular.

saurian isimli bu oyun dinozorların yaşamını konu alıyor ve oyuncuların dinozor olarak oynamasını olası kılıyor. birçok dinozor türünden birisini seçmenize izin veren ve o dinozorun yapısal özelliklerine göre avlanmanızı hayatta kalmanızı ve hatta üremenizi isteyen oyun bilimsel verilere uyumlu olarak üretilmiş çevreye de sahip. ağaçların ve dinozorların boyunu gerçek ölçülere göre ayarlayan yapımcılar dinozorların yaşlanmasını bile yapmayı unutmamışlar. mesela büyüyen ve gelişen dinozorunuz av konusunda gelişmiş yeteneklere sahip oluyor ve daha basit avlanabiliyor ama – lakin doyması için daha fazla av yakalaması gerekiyor.
 

şu lahza kickstarter üzerinden bağış toplayan saurian yalnızca birkaç gün içerisinde 75.000 dolar toplamayı başardı ve 55.000 dolar olan hedefini aştı. oyunun topladığı miktarın katlanarak artması ve yeni özelliklerle beraber satışa sunulması bekleniyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?